4η αγωνιστική Α1 γυναικών: Φίλιππος Βέροιας - ΟΦΝ Ιωνίας 22-33

Τα κορίτσια του Φιλίππου γνώρισαν την ήττα στο "Φιλιππειο" απέναντι ΟΦΝ Ιωνίας, μετά από έναν αγώνα που είχε δύο όψεις.

Αμφίρροπη αναμέτρηση στο πρώτο ημίχρονο, αλλά άνετη επικράτηση των φιλοξενούμενων στο δεύτερο μέρος.

Ο Φίλιππος με πρωταγωνίστρια την Δήμητρα Μπατζαρακούδη (11 γκολ συνολικά) προηγήθηκε 9-5 στο 15ο λεπτό, αλλά ένα σερί 5-0 έφερε μπροστά τη Νέα Ιωνία (24’) κι αυτό ήταν το χρονικό σημείο που έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα.

Η Νέα Ιωνία προηγήθηκε 13-10 στο ημίχρονο και στο δεύτερο μέρος κυριάρχησε, ανεβάζοντας τη διαφορά, φθάνοντας στην 3η νίκη της στην Α1.

Για να δείτε φωτογραφίες πατήστε πάνω στην εικόνα:

Φίλιππος Βέροιας- ΟΦΝ Ιωνίας 22-33 γυναίκες - στιγμιότυπα

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-2, 9-5, 9-8, 10-11, 10-13 (ημιχρ.), 13-15, 15-21, 16-24, 19-32, 20-31, 22-33.

Φίλιππος Βέροιας (Γιώργος Τσικίνας): Νάκο, Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 1, Ντόβα, Παπαδοπούλου 4, Χρ. Ανθίτση 3, Καραχαρίση 2, Β. Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου, Καλμουκίδου 1, Μπατζαρακούδη 11,  Γεωργιάδου, Σ. Θεοδοσοπούλου, Στεφανίδου,  Νοχουσίδου, Πιτούλια.

Νέα Ιωνία (Σάσα Ζιβούλοβιτς): Κεπεσίδου, Κερλίδη, Στεφάνοβιτς , Μίλατσιτς 1, Παπανικολάου 6, Πάπα 7, Πανούση, Ζυγούρα 7, Μακρή, Βαφειάδου 5, Διακογιάννη, Κοντοστεργίου, Σαραντάκου, Ζηνονίδου 1, Χρονοπούλου 3, Στουγιαννίδου 3.

Διαιτητές: Πατιός, Τσιάνας

Δίλεπτα: 7-6, Πέναλτι:7/7-3/3. Κόκκινη: Ανθίτση 59:58