ΕΠΣ Ημαθίας - Γ' κατηγορία: Τρία στα τρία Τριπόταμος και Τρίλοφος

Τριπόταμος και Τρίλοφος πέτυχαν το απόλυτο μέχρι στιγμής, μετά την ολοκλήρωση της 3ης αγωνιστικής στην Γ' κατηγορία της ΕΠΣ Ημαθίας.

Στο ντέμπυ της αγωνιστικής, μετά από ένα δυνατό ματς, ο Τριπόταμος νίκησε ο Καμποχώρι με 2-1.

Το σκορ άνοιξε στο 32' ο Κατσκαβέλης για να ισοφαρίσει στο 40' ο Καραλιόπουλος με απ' ευθείας χτύπημα φάουλ.

Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 63ο λεπτό όταν ο Στράτος Μαραγκός εκμεταλλεύτηκε την ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, πρόλαβε τους αμυντικούς και έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα.

Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 73' λόγω αποβολής του σκόρερ του πρώτου τέρματος για διαμαρτυρία, αλλά κατάφεραν να αντέξουν στην πίεση των φιλοξενούμενων, με τον Οβεζίκογλου να κάνει δύο μοναδικές αποκρούσεις στα τελευταία δραματικά λεπτά του αγώνα.

Τριπόταμος - Καμποχώρι 2-1 - στιγμιότυπα