Συνεχίζει στην κορυφή ο Ολυμπιακός, με το δεξί ο ΠΑΟ

Στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της Κυριακής, στην πρώτη αγωνιστική του β' γύρου του πρωταθλήματος, ο Ολυμπιακός επικράτησε εκτός έδρας της Λάρισας, με 0-3.

Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν οι Μάριν στο 54ο λεπτό, του Ανσαριφάρντ στο 68' και του Τζούρτζεβιτς στο 89ο λεπτό.

Στις εξέδρες του γηπέδου AEL FC Arena βρέθηκε και ο νέος προπονητής των «ερυθρόλευκων» Όσκαρ Γκαρθία, προκειμένου να παρακολουθήσει από κοντά τους παίκτες του.

Νωρίτερα, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της αγωνιστικής, ο  Παναθηναϊκός επικράτησε δύσκολα του Πλατανιά στη Λεωφόρο με 2-0, χάρη σε δύο εύστοχα χτυπήματα πέναλτι του Βιγιαφάνιες.

Η Ξάνθη πέρασε νικηφόρα από τη Λαμία (Λαμία - Ξάνθη 0-1), ενώ στους Ζωσιμάδες το ματς έληξε χωρίς τέρματα (ΠΑΣ Γιάννινα - Αστέρας Τρίπολης 0-0) .

Η αγωνιστική ολοκληρώνεται τη Δευτέρα με τον Απόλλωνα Σμύρνης να φιλοξενεί τον Ατρόμητο.