Γ' ΕΠΣ Ημαθίας: Τριπόταμος έξι αστέρων - Στέφθηκε πρωταθλητής - 6-1 την Καψόχωρα (φωτό και βίντεο)

Ο Αστέρας Τριποτάμου έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο την φετινή του αγωνιστική πορεία καθώς στην πρώτη του συμμετοχή στέφθηκε πρωταθλητής και ανέβηκε στην Α2.

Το πρωί της Κυριακής μετέτρεψε σε περίπατο την αναμέτρηση απέναντι στην Καψόχωρα όπου χρειαζόταν τη νίκη για να στεφθεί πρωταθλητής.

Μόλις στο τρίτο λεπτό ο Νικολαΐδης άνοιξε το σκορ με σέντρα σουτ από τα αριστερά, ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων πριν συμπληρωθεί το 15λεπτο.

Η Καψόχωρα μείωσε το σκορ σε 2-1 στο 22” αλλά το ημίχρονο τελείωσε με 4-1 μετά από δυο ωραία γκολ που πέτυχαν ο Έξαρχος και ο Μπάκανος.

Η επανάληψη ήταν μια τυπική διαδικασία όπου οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα δυο γκολ με τους Έξαρχο και Μπάκανο και το σφύριγμα της λήξης τους έφερε να πανηγυρίζουν την κατάκτηση της πρώτης θέσης και την άνοδο στην Α2 κατηγορία.

Στο ημίχρονο του αγώνα τιμήθηκαν ο πρώην Πρόεδρος του ΠΑΟΚ Νίκος Βεζυρτζής, ο παράγοντας Άρης Χατζηστεφάνου, οι οποίοι ήταν παρόντες και ο πρώην παίκτης της Καλαμαριάς και του ΠΑΟΚ Αλέξης Αλεξίου, ο οποίος λόγω έκτακτων υποχρεώσεων δεν μπόρεσε να παραβρεθεί.