Έχασε στις λεπτομέρειες ο Φίλιππος 21-22 από τον Δούκα (βίντεο)

Στις λεπτομέρειες  και μετά από ένα κρίσιμο αμφιλεγόμενο σφύριγμα ο Φίλιππος Βέροιας γνώρισε την ήττα από τον Δούκα στην πρώτη εμφάνιση στο γήπεδό του για το πρωτάθλημα 2017-2018.

Το νικηφόρο ξεκίνημα μέσα στο Καματερό δεν είχε συνέχεια μετά από μια εμφάνιση που τουλάχιστον στο δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου δεν ήταν η αναμενόμενη.

Οι ερυθρόλευκοι από τα μισά του πρώτου ημιχρόνου θυμήθηκαν τις «κακές τους συνήθειες» και παρουσιάζοντας μια «κοιλιά» στην απόδοσή τους επέτρεψαν στον Δούκα να πάει στην ανάπαυλα με προβάδισμα επτά τερμάτων.

Σημαντικός παράγοντας στην εικόνα του πρώτου ημιχρόνου ήταν ο τραυματισμός του Τριανταφυλλίδη στο ξεκίνημα του παιχνιδιού.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Φίλιππος ήταν Φίλιππος. Παίζοντας ψυχωμένα και έξυπνα «ροκάνισε» τη διαφορά και έφερε το παιχνίδι στα ίσα με αποτέλεσμα το τελευταίο πεντάλεπτο να είναι «ρώσικη ρουλέτα».

Το τελικό 21-22 θα μπορούσε να είναι και εντελώς διαφορετικό αφού ο αγώνας κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Πάντως ο φετινός Φίλιππος που είναι εν πολλοίς μια καινούρια ομάδα έδειξε ότι «δεν μασάει» στα δύσκολα, έχει μέταλλο και με το αναμενόμενο δέσιμο της ομάδας μπορεί να ελπίζει σε επιτυχίες στο μέλλον.

Το α’ ημίχρονο του αγώνα παρακολούθησε ο Πρόεδρος της Κεντρικής Ένωσης Επιμελητηρίων Ελλάδος κ. Κωνσταντίνος Μίχαλος, ο οποίος βρέθηκε στο Φιλίππειο συνοδευόμενος από τον Αντιπρόεδρο του Συλλόγου, Νίκο Νέγκα.

Φωτογραφίες θα βρείτε στο slider κάτω από τον τίτλο

Πεντάλεπτα: 1-2, 2-4, 3-6, 6-9, 7-11, 8-15 (ημ.), 11-17, 14-19, 16-20, 17-20, 20-20, 21-22.