"Έκλεψαν" πέναλτι από τη Βέροια στο 1-1 με την Καλλιθέα

Σημαντικό βαθμό πήρε σήμερα η Βέροια με το 1-1 στο Ελ Πάσο από την Καλλιθέα. Μάλιστα η «βασίλισσα» δικαιολογημένα διαμαρτύρεται για την διαιτησία καθώς δεν της δόθηκε καθαρό πέναλτι που έγινε στο 39΄ σε ανατροπή του Βαγγέλη Λαζόπουλου από τον τερματοφύλακα Θεοδωράκη.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο όπου και προηγήθηκαν με τον Συρόπουλο στο 8΄, ενώ έχασαν και κάποιες άλλες ευκαιρίες για να πετύχουν και ένα δεύτερο γκολ.

Όμως στο δεύτερο ημίχρονο η Βέροια παρουσιάστηκε μεταμορφωμένη και αφού ισοφάρισε στο 47ο λεπτό με τον Ρούνει Βανκεβάι, ήταν πολύ καλή στις αντεπιθέσεις για να πετύχει ένα γκολ που θα της έδινε και τη νίκη.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Γιώργος Κορακάκης): Θεοδωράκης (49' Κορωνάκης), Καντέ, Συριόπουλος, Ντιακιτέ, Παπαγγελής, Βασιλείου, Μάκο (80' Τσατσόπουλος), Γκέτσι, Σμυρλής, Ταμπάκης, Μίγγος (32' Παυλής).

ΒΕΡΟΙΑ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γιαγκιόζης, Δαμιανάκης, Σουλιώτης, Κοζάκης, Ουνγιαλίδης, Λάσκαρης, Δόρης, Μπαστιάνος, Βανκεβάι, Λαζόπουλος (46' Γιαμόα - 91' Ζυγκερίδης), Λίταινας (85' Μέξης).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)

ΒΟΗΘΟΙ: Παγούρας (Βοιωτίας), Σοφός (Βοιωτίας)