Παιδικά ρούχα - Πακέτα Βάπτισης Papillonkids.gr

Βέροια – Λαγκαδάς 2-1 - Συνεχίζει την προέλαση η “Βασίλισσα” (φωτό και βίντεο)

Παίζοντας για την ουσία, η Βέροια ξεπέρασε και το εμπόδιο του Λαγκαδά και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Η Βέροια που ήρθε με “φόρα” μετά το θριαμβευτικό αποτέλεσμα στο Αμύνταιο πέτυχε μια σπουδαία βαθμολογικά νίκη απέναντι στον Λαγκαδά σε έναν αγώνα που είχε δυο όψεις.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε στους γηπεδούχους που προηγήθηκαν σχετικά γρήγορα στο σκορ μετά από μια φάση διαρκείας και διαγώνιο σουτ του Μπλέτσα στο 13ο λεπτό.

Η ομάδα του Λαγκαδά προειδοποίησε τέσσερα λεπτά αργότερα σε μια γρήγορη αντεπίθεση δπου ανακόπηκε με υπόδειξη του επόπτη αλλά δυο λεπτά αργότερα με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ο Αλμύρας έφυγε από τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Μπλατσιώτη ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Η Βέροια μετά τη γρήγορη ισοφάριση έδειξε “χαρακτήρα”, συνέχισε να πιέζει και να δημιουργεί ευκαιρίες και στο 35' πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με ένα πολύ ωραίο γκολ του Βεργώνη.

Ενδιάμεσα αλλά και μετά η Βέροια δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και θα μπορούσε να πάει στα αποδυτήρια με ένα σκορ ασφαλείας στα πόδια της.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε διαφορετική εικόνα καθώς οι γηπεδούχοι έκαναν μια ρεαλιστική διαχείριση απέναντι στην ομάδα του Λαγκαδά που έδειξε καλά στοιχεία και για το πρώτο μισό της επανάληψης προσπάθησε να δημιουργήσει κινδύνους για την εστία του Μπλατσιώτη.

Για να δείτε φωτογραφίες, πατήστε πάνω στην εικόνα:

Γ' Εθνική: Βέροια - Λαγκαδάς  2-1

Σε δυο περιπτώσεις, οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν ανατροπή μέσα στην περιοχή αλλά ο διαιτητής της αναμέτρησης που είχε εικόνα των φάσεων διέταξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Η διάθεση των φιλοξενούμενων να πετύχουν κάτι καλό, άρχισε να εξαντλείται μετά το 20ο λεπτό όταν και η Βέροια ξαναπήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού προσέχοντας κυρίως τα μετόπισθεν χωρίς να έχει την επιθετική παραγωγή του πρώτου ημιχρόνου.

Χωρίς να κινδυνεύσει ιδιαίτερα εκτός από κάποιες σποραδικές επιθετικές ενέργειες των φιλοξενουμένων, η Βέροια “καθάρισε” τον αγώνα και το σφύριγμα της λήξης την βρήκε νικήτρια και στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας έχοντας μπροστά της την μεγάλη αναμέτρηση με τον πρωτοπόρο Άρη Παλαιοχωρίου.

Σε γενικές γραμμές η “Βασίλισσα” έδειξε καλά στοιχεία και σημάδια βελτίωσης σε σχέση με τις αρχικές της εμφανίσεις, κάτι που είναι ιδιαίτερα ελπιδοφόρο για τη συνέχεια.

Βεβαίως υπήρχαν και τρωτά σημεία αλλά όλα συνεκτιμώνται στη βάση ότι πρόκειται για μια νεανική ομάδα που χτίζεται από την αρχή και καλείται να σηκώσει μια βαριά φανέλα και ιδιαίτερα φιλόδοξους στόχους.

Βέροια - Λαγκαδάς 2-1 - στιγμιότυπα 2/12/2018

Βέροια - Λαγκαδάς 2-1 - συνέντευξη τύπου 2/12/2018

Διαιτητής του αγώνα: Κουκούλης (Λάρισα), βοηθοί: Καραγιάννης και Κοτούμπας.

ΒΕΡΟΙΑ: Μπλατσιώτης, Μούχαλης, Λεφίδης (83' Κυριακίδης), Μουρατίδης (46' Καράμπελας), Μαραγκός, Μπακάλης, Βεργώνης, Μπλέτσας (73' Σκαθαρούδης), Μυλωνάς, Τσικόπουλος (58' Ιωάννου), Χατζάρας.

ΛΑΓΚΑΔΑΣ: Ταταρίδης, Χατζηλιάδης, Ανδρεάδης, Βόσδου, Χατζηαθανασίου, Σαμουλίδης, Πολυζωίδης, Καραγκούνης (61' Συμεωνίδης), Ταχματζίδης, Κυζιρίδης (55' Ζαγναφέρης), Αλμύρας.