Παιδικά ρούχα - Πακέτα Βάπτισης Papillonkids.gr

Βέροια: Έπαθε, έμαθε, κέρδισε – Η Εθνική Εφήβων 27-26 στο δεύτερο φιλικό την Εθνική Σερβίας (βίντεο)

Μεταμορφωμένη μέσα σε 24 ώρες η Εθνική Εφήβων σε σχέση με τον αγώνα της Παρασκευής αντιμετώπισε στα ίσα το αντίστοιχο συγκρότημα της Σερβίας και πέτυχε μια σπουδαία νίκη 27-26.

Αν αναλογιστεί κανείς ότι 24 ώρες νωρίτερα στην πρώτη φιλική αναμέτρηση η Εθνική μας ομάδα από ένα σημείο και μετά δυσκολευόταν να παρακολουθήσει το σκορ, η εμφάνιση το απόγευμα του Σαββάτου δείχνει τις πολύ μεγάλες δυνατότητες αυτής της ομάδας.

Οι νεαροί παίκτες της εθνικής μας παρουσίασαν ένα μαχητικό σύνολο που σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ήταν είτε σε απόσταση αναπνοής στο σκορ από τους φιλοξενούμενους είτε έπαιρνε προβάδισμα “βραχείας κεφαλής”.

Στο δεύτερο ημίχρονο με δυνατή άμυνα και επιλογές στην επίθεση, βρέθηκε να προηγείται ενάμισο λεπτό πριν τη λήξη του αγώνα και κράτησε μέχρι το τέλος τη σπουδαία νίκη απέναντι σε μια παραδοσιακή σχολή του χάντμπολ.

Η ομάδα της Σερβίας παρά την ήττα της έδειξε τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της τέως Γιουγκοσλαβικής και νυν Σερβικής σχολής χάντμπολ.

Και οι δυο αναμετρήσεις έγιναν μπροστά σε ένα θαυμάσιο κοινό το οποίο στο τέλος χειροκρότησε και τις δυο ομάδες.

Εθνική Ελλάδας - Εθνική Σερβίας 27-26 φιλικό εφήβων χαντμπολ -1ο ημίχρονο 29/12/2018