Παιδικά ρούχα - Πακέτα Βάπτισης Papillonkids.gr

Ημαθία: Αποτελέσματα Εκλογών 2019 - Συνεχής ενημέρωση

 

Παραθέτουμε τα αποτελέσματα στην Ημαθία όπως ανακοινώνονται από την επίσημη σελίδα της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας και θα ανανεώνονται συνεχώς. 

Μέχρι στιγμής σε 291  από 292 εκλογικά τμήματα:

 

Συνδυασμός Ποσοστό Ψήφοι +
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
41,92% 33.770  Αποτελέσματα Υποψηφίων 
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
26,98% 21.736  Αποτελέσματα Υποψηφίων 
Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα - Κίνημα Δημοκρατών Σοσιαλιστών - Ανανεωτική Αριστερά - Προοδευτικό Κέντρο - "ΕΔΕΜ" - Κινήσεις Πολιτών)
8,24% 6.641  Αποτελέσματα Υποψηφίων 
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
5,62% 4.530  Αποτελέσματα Υποψηφίων 
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
4,67% 3.761  Αποτελέσματα Υποψηφίων 
ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
4,04% 3.257  Αποτελέσματα Υποψηφίων 
ΜέΡΑ25
3,03% 2.441  Αποτελέσματα Υποψηφίων 
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1,72% 1.382  Αποτελέσματα Υποψηφίων 
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1,39% 1.122  Αποτελέσματα Υποψηφίων 
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ - ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ
0,78% 626  Αποτελέσματα Υποψηφίων 
Ε.ΠΑ.Μ - Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)
0,48% 389  Αποτελέσματα Υποψηφίων 
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
0,37% 302  Αποτελέσματα Υποψηφίων 
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. - ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας
0,28% 226  Αποτελέσματα Υποψηφίων 
ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
0,26% 207  Αποτελέσματα Υποψηφίων 
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)
0,11% 86  Αποτελέσματα Υποψηφίων 
ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ - ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
0,07% 54  Αποτελέσματα Υποψηφίων 
ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)
0,03% 24  Αποτελέσματα Υποψηφίων 

 

Στην Ημαθία η Νέα Δημοκρατία εξασφαλίζει 3 έδρες σε αντίθεση με τον ΣΥΡΙΖΑ που εξασφαλίζει 1.

 

Οι σταυροί των υποψηφίων:

α. ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1.  ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αθανασίου
2.  ΚΑΛΠΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
3.  ΚΑΡΑΣΑΡΛΙΔΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΦΡΟΣΩ) του Γεωργίου
4. ΟΥΡΣΟΥΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
5. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΗ) του Θεοδώρου
6. ΤΟΛΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Χαράλαμπου
 
β. ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)
1.  ΒΕΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Φωτίου
2.  ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ του Γεωργίου
3.  ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑ ΝΙΚΗ του Κωνσταντίνου
4.  ΚΟΥΤΣΟΥΠΙΑΣ ΦΩΤΙΟΣ του Δημητρίου
5.  ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Στέργιου
6. ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Γεωργίου

 γ. ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1.  ΓΙΑΝΝΑΚΟΒΙΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Βασιλείου
2.  ΕΥΤΗΡΙΑΔΟΥ ΑΝΝΑ του Παύλου
3.  ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
4.  ΚΕΪΣΙΔΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ του Αντωνίου
5.  ΠΛΑΣΤΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θωμά
6.  ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Νικολάου

δ. Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα - Κίνημα Δημοκρατών
Σοσιαλιστών - Ανανεωτική Αριστερά - Προοδευτικό Κέντρο - "ΕΔΕΜ" – Κινήσεις Πολιτών)
1.  ΓΚΙΟΝΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Ηρακλή
2.  ΜΠΡΟΥΣΚΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου
3.  ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Χρήστου
4.  ΣΑΒΒΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Ιωάννη
5.  ΤΟΡΟΡΗ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου
6.  ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ του Βασιλείου

ε. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1 . ΔΙΑΚΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κυριάκου
2.  ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ του Κωνσταντίνου
3.  ΣΟΦΡΟΝΩΦ - ΤΑΜΠΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ του Ελευθέριου
4.  ΤΣΙΟΥΛΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του Ιωάννη
5.  ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΘΩΜΑΣ του Παύλου
6.  ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΟΥΛΑ) του Μιχαήλ

στ. ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1.  ΑΚΕΨΩΜΑΪΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Εμμανουήλ
2.  ΒΕΤΣΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Νικολάου
3.  ΓΑΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Αδάμ
4.  ΔΙΜΠΑΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου
5.  ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του Αριστείδη

ζ. ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)
1 . ΛΑΧΑΝΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ του Κωνσταντίνου

η. ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. - ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την
ΑΝΑΤΡΟΠΗ - Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής
Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας
1. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Ιωάννη
2. ΠΑΠΑΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Μιχαήλ
3. ΤΣΙΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑΝΑ του Αντωνίου

θ. ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
1.  ΓΑΛΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
2.  ΖΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Εμμανουήλ
3.  ΠΡΟΪΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
4.  ΣΠΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Ανέστη
5.  ΤΣΑΠΑΡΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΚΑΡΟΛΙΝΑ) του Γεωργίου

ι. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του Περικλή
2. ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αναστασίου
3.  ΜΠΑΝΤΩΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ-ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Κωνσταντίνου
4. ΤΡΕΜΠΕΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Κωνσταντίνου
5. ΤΣΑΝΤΕΚΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Σταύρου
6. ΨΑΘΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Γεωργίου

ια. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)
1 . ΜΩΡΑΪΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου

Ιβ. ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ - ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1 . ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Μιχαήλ

ιγ. Ε.ΠΑ.Μ - Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα
πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ
ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)
1.  ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΜΙΛΕΝΑ του Αλέξιου
2.  ΚΑΛΟΣΤΕΦΑΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Χρήστου
3.  ΠΛΙΑΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Ζαφειρίου
4. ΧΑΤΖΗΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Φιλίππου
 

ιδ. ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
1.  ΚΙΟΣΕΟΓΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Γεωργίου
2.  ΚΟΥΦΑΚΗ ΑΘΗΝΑ του Νικολάου
3.  ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλέξανδρου

ιε. ΜέΡΑ25
1.  ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ελευθερίου
2.  ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ιωάννη
3.  ΤΟΡΝΑΖΑΚΗ ΑΘΗΝΑ του Αριστείδη
4.  ΧΡΗΣΤΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ (ΛΙΝΑ) του Θεόδωρου

ιστ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ - ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ
1.  ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αναστασίου
2.  ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
3.  ΚΑΝΤΣΑΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ του Βλαδίμηρου
4.  ΜΠΟΥΡΑΖΑΝΗ ΙΩΑΝΝΑ του Παναγιώτη

Ιζ. ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ - ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1 . ΚΑΡΟΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωακείμ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ