Παιδικά ρούχα - Πακέτα Βάπτισης Papillonkids.gr

Πρεμιέρα μόνο με νίκες στα παιχνίδια της Α ΕΠΣ Ημαθίας και ομοβροντία τερμάτων!

 

Εκκίνηση σήμερα στην Α Ερασιτεχνική της ΕΠΣ Ημαθίας, με 33 γκολ συνολικά σε 8 αγώνες!
 
Με 4.13 γκολ ανά αγώνα, ένα καρέ τερμάτων (Γιώργος Κίτσας) αλλά και δύο χατ-τρικ (Κώστας Βούλγαρης, Λευτέρης Γραμματικός), το ξεκίνημα είναι ομολογουμένως ελπιδοφόρο.
 
Πέντε οι γηπεδούχες ομάδες επικράτησαν και τρεις οι φιλοξενούμενες που αποχώρησαν με το τρίποντο στις αποσκευές τους, ενώ σε σχέση με την περσινή πρεμιέρα σημιεώθηκαν έξι παραπάνω τέρματα (33 έναντι 27).
 
Ξεκίνημα με το δεξί όπως και πέρσι για τους ΦΑΣ Νάουσα, ΓΑΣ Ροδοχωρίου (και πάλι εκτός έδρας), Μέγα Αλέξανδρο Αγίας Μαρίνας (σημείωσε ξανά 5 γκολ όπως και πέρσι στη Μελίκη), ΑΕ Χαρίεσσας, Αχιλλέα Νάουσας και ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, ο οποίος επικράτησε και πάλι του ΓΑΣ Κοπανού όπως στην περσινή πρεμιέρα.
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα :
ΑΕ Χαρίεσσας – Φίλιππος Μελίκης  3-0 (14′-72′-83′ Γραμματικός)
Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Καραντώνης, με βοηθούς τους κ.κ. Καραγκιζόπουλο και Γαβρά
 
ΠΑΟΚ Κουλούρας – Ολυμπιακός Νάουσας  5-1 (7′ Τεμιρτζόγλου, 22′ Μουγτουζίδης, 78′ Μιχαηλίδης, 87′-88′ Χερίδης / 30′ Μπρούκι)
Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Ρηγόπουλος, με βοηθούς τους κ.κ. Γιαγκιτζόγλου και Τράντο
Συνθέσεις
ΠΑΟΚ Κουλούρας : Κωστογλίδης, Σαράφης, Αργυρόπουλος, Υγρόπουλος, Τζήμας, Περτσιούνης, Τασιόπουλος (71′ Χερίδης), Σακάκος, Μουγτουζίδης (87′ Τσιλιγκερίδης), Μανωλόπουλος (57′ Μιχαηλίδης), Τεμιρτζόγλου
Ολυμπιακός Νάουσας : Τζίμπουλας, Μαρκοβίτης, Παπαπέσιος, Μήτσικας (46′ Βαρβέρης), Σεπιτάνος Κ. (80΄Χατζηβασιλειάδης), Μπρούκι, Κωνσταντινίδης Δ. (75′ Μαλιδάκης), Κωνσταντινίδης Π., Σαράφης, Λίγγος (46′ Σεπιτάνος), Τσαμπούρης
 
 
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΓΑΣ Κοπανού  7-1 (9′-37′-43′-90+ Κίτσας Γ., 11′-55′ Βεζυριανόπουλος, 53′ Κούκλας Χ. / 15′ Παρθενόπουλος πεν)
Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Σουλίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Βογδόπουλο και Σια της ΕΠΣ Κοζάνης
Συνθέσεις
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας : Κατράνας, Κούκλας Α., Μπουκλάς Α., Βεζυριανόπουλος, Κίτσας Ν., Χαρισούδης, Ζωγράφος, Κούκλας Χ., Πέτκος, Κίτσας Γ., Πετράι (83′ Μαρτσέλος Π.)
ΓΑΣ Κοπανού : Κασαπίδης, Χαραλαμπίδης, Τζιβάρας, Μποζίνης (67′ Αλαΐτσης), Σιδηρόπουλος Κ. (72′ Κότσαλης), Σπανός, Οικονόμου Χ., Οικονόμου Α., Ηλίας, Στογιάννης, Παρθενόπουλος
 
 
Θύελλα Σταυρού – Αχιλλέας Νάουσας  0-2 (36′-55′ Μπράτσης)
Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Παπαδάκης, με βοηθούς τους κ.κ. Νησελίτη και Πίτο
Συνθέσεις
Θύελλα Σταυρού : Αποστολίδης, Περτσούνης (65′ Πέτγαζλης), Μυλωνάς Αχ., Παπαδόπουλος Δ., Θυμιόπουλος, Κοντογιάννης, Ντινόπουλος (85′ Πασχαλίδης), Μελιόπουλος, Μυλωνάς Γ. (11′ λ.τ. Μπακάλης), Δαουκόπουλος, Παπαδόπουλος Κ.
Αχιλλέας Νάουσας : Σάκκος, Παπατάνος, Βακαλίδης (90′ Τανούσης), Τουμαράς, Κελεσίδης, Μίσκος, Ταχυδρομίδης, Σαξώνης (76′ Γιαμαλίδης), Τασιώνας (87′ Ρούσος), Μπράτσης, Λαμπρίτσιος (60′ Κωστόπουλος)
 
 
ΦΑΣ Νάουσα – Μακροχώρι  3-1 (4′ Ντέλλας, 37′ Μπιγκάνος, 80′ Κωστογλίδης / 10′ Ηλιάδης)
Διαιτητής του αγώνα ο κ. Παρασίου, με βοηθούς τους κ.κ. Μπέκα και Παζαρτζικλή
Αποβολή : Σοφιανίδης (79′)
Συνθέσεις
ΦΑΣ Νάουσα : Βόλτσης, Πίτος, Λαφάρας, Περηφανόπουλος, Σαρακατσιάνος (55′ Λούρης), Γατουρτζίδης, Γιαμαλίδης (80′ Πανάγος), Μπιγκάνος (88′ Βασιλειάδης), Ντέλλας (86′ Αλεξιάδης), Σοφιανίδης, Κωστογλίδης
Μακροχώρι : Θεοδοσιάδης, Τσιάμπας Κ., Ηλιάδης, Τσακαλίδης, Τάσο, Δαλήγγαρος, Κουτσούκης, Πρωτογέρης, Παπακωνσταντίνου (85′ Γρηγορόπουλος), Παυλίδης (75′ Κουλουριώτης), Χολέβας (70′ Ψάλτης Ν.)
 
 
 
Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας – Άρης Παλαιοχωρίου  5-0 (61′ Τσακαλίδης, 62′ Αργυρόπουλος, 68′ αυτογκόλ, 73′ Φωτόπουλος, 90′ Σακελλάρης)
Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Κελεσίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Μπογιατζόγλου και Κωστούλη
Συνθέσεις
Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας : Ευαγγελόπουλος, Συμπεθέρης (77′ Μουστάκας), Τζάνι, Τουλουμτζής, Αργυρίου, Φωτόπουλος, Σερασκιέρης (78′ Παπουλίδης), Τσακαλίδης, Δημητρούσης (75′ Σακελλάρης), Αργυρόπουλος, Συμεωνίδης (62′ Λαμπριανίδης)
Άρης Παλαιοχωρίου : Μουσκεφτάρας, Χατζόπουλος, Σκεντερίδης (75′ Χότζα), Παντόπουλος, Τόζογλου, Παπακωνσταντίνου, Μουχτάρης, Δελήβος, Μιχαηλίδης (85′ Σκρέτα), Νικολόπουλος, Ματόπουλος (90′ Πιστικίδης)
 
 
Αστέρας Τριποτάμου – Αγρ.Αστ.Πλατέος  1-3  (27′ Μαραγκός / 15′-71′-85′ Βούλγαρης)
Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Ιασωνίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Αργυρίου και Τσιουγγαρή
Συνθέσεις
Αστέρας Τριποτάμου : Πατσιαβούρας, Ρόκο (68′ Αλμαλιώτης), Κατσκαβέλης, Αθανασιάδης (65′ Ορφανίδης), Τσίλης, Καραμάρας (80′ Παπαδόπουλος Κ.), Φωτιάδης, Τσιάρας (46′ Πρασσάς), Μαραγκός, Βουδούρης, Μπουρδάνος
Αγρ.Αστ.Πλατέος : Ευαγγελινός, Ιορδανόπουλος, Μοσχόπουλος, Μηνούδης, Ρετζέπης, Πέτκος, Ελευθεριάδης, Καραούσογλου, Βούλγαρης, Βαχανελίδης, Αντωνίου (75′ Παρασχόπουλος)
 
ΑΕΠ Βέροιας – ΓΑΣ Ροδοχωρίου  0-1 (41′ Μπρέγκου πεν)
Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μαλούτας, με βοηθούς τους κ.κ. Χριστοδούλου Γ. και Γιάντση
Συνθέσεις
ΑΕΠ Βέροιας : Σουροβίκης, Μωυσίδης Ν., Πουλιόπουλος (66′ Σερασκιέρης), Κιατικίδης, Καρολίδης (81′ Μπατσίλας), Σακελλαρίου, Τερζής, Μωυσίδης Ι., Χατζηαντωνίου (75′ Γιαννόπουλος), Έξαρχος, Κωστογλίδης (46′ Καλφούτζος)
ΓΑΣ Ροδοχωρίου : Ιωακειμίδης, Κοτζαχρήστος (67′ Ασλάνογλου), Παπαδόπουλος Ν., Τσαγκεράς, Παρηγορίδης, Σέρα, Γαλανός (56′ Μωυσίδης), Μισιρλίδης (85′ Μουρατίδης), Ουέλινγκτον, Μπρέγκου (67′ Ρίσσου), Αναστασόπουλος
 
 
Η βαθμολογία
Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ ΔΙΑΦ Β
1 ΠΑΟΚ Αλεξ 1 0 0 7 1 6 3
2 Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας 1 0 0 5 0 5 3
3 ΠΑΟΚ Κουλούρας 1 0 0 5 1 4 3
4 ΑΕ Χαρίεσσας 1 0 0 3 0 3 3
5 Αγρ.Αστ.Πλατέος 1 0 0 3 1 2 3
6 ΦΑΣ Νάουσα 1 0 0 3 1 2 3
7 Αχιλλέας Νάουσας 1 0 0 2 0 2 3
8 ΓΑΣ Ροδοχωρίου 1 0 0 1 0 1 3
9 ΑΕΠ Βέροιας 0 0 1 0 1 -1 0
10 Θύελλα Σταυρού 0 0 1 0 2 -2 0
11 Αστέρας Τριποτάμου 0 0 1 1 3 -2 0
12 Μακροχώρι 0 0 1 1 3 -2 0
13 Φίλιππος Μελίκης 0 0 1 0 3 -3 0
14 Ολυμπιακός Νάουσας 0 0 1 1 5 -4 0
15 Άρης Παλαιοχωρίου 0 0 1 0 5 -5 0
16 ΓΑΣ Κοπανού 0 0 1 1 7 -6 0
Σκόρερς
Κίτσας Γ. ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 4
Βούλγαρης Αγρ.Αστ.Πλατέος 3
Γραμματικός ΑΕ Χαρίεσσας 3
Βεζυριανόπουλος ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 2
Μπράτσης Αχιλλέας Νάουσας 2
Παρθενόπουλος ΓΑΣ Κοπανού 2
Χερίδης ΠΑΟΚ Κουλούρας 2
Επόμενη αγωνιστική (14/9, 17.00)
ΠΑΟΚ Κουλούρας – ΑΕ Χαρίεσσας
Φίλιππος Μελίκης – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Ολυμπιακός Νάουσας – Θύελλα Σταυρού
ΓΑΣ Κοπανού – ΦΑΣ Νάουσα
Αχιλλέας Νάουσας – Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας
Μακροχώρι – Αστέρας Τριποτάμου
Άρης Παλαιοχωρίου – ΓΑΣ Ροδοχωρίου
Αγρ.Αστ.Πλατέος – ΑΕΠ Βέροιας
 
 
 
 

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ