Παιδικά ρούχα - Πακέτα Βάπτισης Papillonkids.gr

Χαντμπολ: Φίλιππος Βέροιας – ΠΑΟΚ 28-31 - Παραλίγο να κάνουν τη «ζημιά» τα «μωρά» του Κύρου (βίντεο)

Κοίταξαν στα μάτια τον ΠΑΟΚ, πάλεψαν στα ίσια το ματς και έχασαν στις λεπτομέρειες…

Τα τρομερά «μωρά» του Φιλίππου μπορεί να ηττήθηκαν το βράδυ του Σαββάτου από τον ΠΑΟΚ, αλλά πέτυχαν μια σπουδαία «ηθική νίκη»…

Ο θεωρητικά υγιεινός περίπατος του Δικεφάλου εξελίχθηκε σε ένα συναρπαστικό ματς, με τους φιλοξενούμενους να ιδρώνουν για τα καλά μέχρι να καταβάλουν τα τους «πιτσιρικάδες» του Φιλίππου.

Μια ομάδα βγαλμένη από τα τμήματα υποδομής, γεμάτο ταλέντο, όρεξη κι ενθουσιασμό!!! Δείχνοντας για ακόμη μια φορά ότι το χαντ-μπολ έχει βαθιές ρίζες στη Βέροια και ότι ο Φίλιππος διαθέτει μια τεράστια βάση!!!

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να «τρέχουν» τον αγώνα και να κρατάνε το προβάδισμα στο σκορ μέχρι τα μισά περίπου του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, που ξεκίνησε με ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Γιώργου Σαίτη, ο ΠΑΟΚ βγήκε αποφασισμένος να «καθαρίσει» το ματς και επιστρατεύοντας τα «όπλα» του, την αναμφισβήτητη ποιότητα σαν ομάδα και σαν ροστερ, πήρε διαφορά στο σκορ και όλα έδειχναν μια άνετη επικράτηση.

Όμως τα «μωρά» του Κύρου σαράφη δεν είπαν ακόμη την τελευταία λέξη. Με ένα ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά κόντεψαν να φέρουν το σκορ στα ίσια, άτι που τελικά δεν κατάφεραν καθώς τα χρονικά περιθώρια και η εμπειρία του ΠΑΟΚ κράτησαν τη διαφορά.

Στα τελευταία δευτερόλεπτα διαμορφώθηκε το τελικό 28-31 με τον ΠΑΟΚ να φεύγει νικητής και τον Φίλιππο να στέλνει μήνυμα ελπίδας για τη συνέχεια.

Φίλιππος Βέροιας - ΠΑΟΚ 28-31 χαντμπολ άνδρες 9/11/2019