Παιδικά ρούχα - Πακέτα Βάπτισης Papillonkids.gr

ΕΜΕ Ημαθίας: Επιτυχόντες Διαγωνισμού "Κ.Καραθεοδωρή" 2020

 

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ημαθίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας ανακοινώνει τους επιτυχόντες του 12ου Ημαθιώτικου Μαθηματικού Διαγωνισμού «Κ. Καραθεοδωρή» για μαθητές της Α΄ Γυμνασίου, ο οποίος διεξήχθη το Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020. 

Στο φετινό διαγωνισμό συμμετείχαν μαθητές από την Ημαθία, τον  Έβρο, την Κοζάνη, την Πιερία και την Φλώρινα.

Οι διακριθέντες από την Ημαθία στους διαγωνισμούς «Υπατία» και «Κ. Καραθεοδωρή» θα βραβευτούν σε ειδική εκδήλωση, για την οποία θα υπάρξει νεότερη ανακοίνωση. 

Συγχαίρουμε θερμά:

- τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν στον ευγενή αγώνα του πνεύματος και τους καλούμε να συνεχίσουν την προσπάθεια. 

- τους μαθητές που διακρίθηκαν και τους ευχόμαστε ακόμη μεγαλύτερες διακρίσεις στο μέλλον. Το παράρτημα Ημαθίας της Ε.Μ.Ε. θα είναι πάντα αρωγός της προσπάθειάς τους.  

- τους γονείς των μαθητών και των μαθητριών που συμμετείχαν στον διαγωνισμό, γιατί στηρίζουν τα παιδιά τους στην επιλογή συμμετοχής σε δραστηριότητες αυτής της μορφής. 

 

Η Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος ευχαριστεί:

- τους συναδέλφους μαθηματικούς, οι οποίοι δίδαξαν στα Μαθήματα Προετοιμασίας στην Αλεξάνδρεια, στη Βέροια και στη Νάουσα,  επιτήρησαν στη διάρκεια της εξέτασης και βαθμολόγησαν τα γραπτά των μαθητών.  

- τους αρμόδιους για την παραχώρηση των σχολικών αιθουσών προκειμένου να διεξαχθεί ο διαγωνισμός ή να πραγματοποιηθούν τα Μαθήματα Προετοιμασίας

- τους συναδέλφους των παραρτημάτων Κοζάνης, Πιερίας και Φλώρινας καθώς και τις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας και Έβρου για τη συνεργασία.

 

Οι μαθητές που διακρίθηκαν κατά περιοχή και σε αλφαβητική σειρά είναι:







 

ΗΜΑΘΙΑ

 

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

Ασίκη

Ευθυμία

1ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Γκούντρας

Δημήτριος

2ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ 

Ευθυβουλίδης

Νικόλας 

1ο Γ/ΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

Ιωσηφίδου

Αντωνία

Γ/ΣΙΟ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ

Καραμίχος

Ιωάννης

3ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ 

Λιόλιος

Γεώργιος 

5ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ 

Μουρατίδης

Βασίλειος

Γ/ΣΙΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ

Μπίζου

Στυλλιανή

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Νέτσιου

Μαγδαληνή

Γ/ΣΙΟ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ

Ξυλοκαγιάννης

Βασίλειος

1ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Παπαδόπουλος

Λάμπρος

3ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ 

Πίτσης

Αντώνιος

Γ/ΣΙΟ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ

Ρέμπελου

Νόνη

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Σαλαμάνης

Δημήτριος

2ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ 

Στεργίου

Μαρία

1ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ 

Τάνης

Στέργιος

4ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ 

Τσιάτσιου 

Λυδία

3ο Γ/ΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ



 

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

 

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

Αποστολίδης

Χρήστος

1ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Αποστολόπουλος

Νικόλαος

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Κεφάλας

Ιάσων

4ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Κολίδη

Αλεξάνδρα

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Μπλίτσα

Άρτεμις

ΜΟΥΣΙΚΟ Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Μπουρμπούρη

Βασιλική

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Νάκα

Βασιλική

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Παλάζης

Χρήστος

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Παπαγιαννάκη

Μυρσίνη

1ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Παπαθεοδώρου 

Ιωάννα

3ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Φράγκου

Αλεξάνδρα

2ο Γ/ΣΙΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

Χατζησωτηρίου

Μαρία

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Χριστακάκη

Φωτεινή

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ



 

ΚΟΖΑΝΗ

 

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΑΦΕΝΤΟΥΛΙΔΟΥ 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΓΑΡΣΛΙΑΝ 

ΔΑΝΙΗΛ

8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΓΕΩΡΜΠΑΛΙΔΟΥ 

ΘΕΟΔΩΡΑ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΓΚΙΝΟΣ

ΑΓΓΕΛΟΣ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΟΣ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ

ΗΛΙΑΣ-ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ

ΣΤΑΘΗΣ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΚΑΡΑΠΑΣΙΑ

ΖΩΗ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΚΟΛΙΤΣΑ

ΡΑΦΑΕΛΑ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΛΑΤΣΙΟΥ

ΡΟΖΑΝΝΑ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ

ΜΟΣΧΟΥ

ΜΑΡΙΑ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΜΠΟΥΣΙΟΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΠΑΠΑΖΗΣΗ-ΙΩΝΑ

ΣΟΦΙΑ

8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ 

ΜΑΡΙΑ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΠΑΤΖΑΚΟΓΛΟΥ

ΕΙΡΗΝΗ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΠΕΓΙΑΔΗΣ

ΛΕΩΝΙΔΑΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΡΙΖΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΤΣΙΦΤΣΗΣ 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ



 

ΠΙΕΡΙΑ

 

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΝΟΥΛΑΣ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

ΠΙΠΕΡΙΔΟΥ

ΜΑΡΙΑ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

ΤΑΡΑΜΙΓΚΟΥ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ


 

ΦΛΩΡΙΝΑ

 

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

Αλούση 

Βασιλική

Γυμνάσιο Βεύης

Θεολογίδου 

Αρετή

Γυμνάσιο Αμυνταίου

Καρνάκης

Ιωάννης

Γυμνάσιο Φιλώτα

Κωστίδης

Ηλίας

Γυμνάσιο Μελίτης

Λιάκου 

Βασιλεία Ραφαηλία

Γυμνάσιο Αμυνταίου

Μαυρομάτη 

Αναστασία

1ο Γυμνασιο Φλώρινας

Νταής

Φώτης - Χρυσοβαλάντης

Γυμνάσιο Αετού

Παπαδόπουλος 

Νικόλαος

1ο Γυμνασιο Φλώρινας

Πέτρου 

Παναγιώτης

1ο Γυμνασιο Φλώρινας

Σιέκρη

Χρυσούλα

Γυμνάσιο Μελίτης

Σωτήρη 

Ραφαηλία

Γυμνάσιο Αμυνταίου

Τικταπανίδης 

Ορέστης

1ο Γυμνασιο Φλώρινας



 

Για τη Διοικούσα Επιτροπή

     

Η Πρόεδρος 

Χαρίκλεια Σαραφοπούλου

Η Γενική Γραμματέας

Αλεξάνδρα Στυλιανίδου

 

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ