Παιδικά ρούχα - Πακέτα Βάπτισης Papillonkids.gr

Τη «δάγκωσε» (ασπρο)μαυρος ΟΦΙς – Χλωμή η Βέροια ηττήθηκε από την Ιεράπετρα 1-2 (φωτογραφίες και βίντεο)

Στην πιο κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος η Βέροια παρουσιάστηκε κατώτερη  των περιστάσεων και «κατόρθωσε» να υποστεί μια οδυνηρή ήττα σε έναν αγώνα που ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς.

Με τη φόρα που είχε από την τεσσάρα επί του Θεσπρωτού, η Βέροια μπήκε στο γήπεδο δείχνοντας αποφασισμένη να καθαρίσει το ματς και μάλιστα με συνοπτικές διαδικασίες.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Πασάς άνοιξε το σκορ. Ο Καραγιάννης εκτέλεσε φάουλ, ο Μαραγκος σηκώθηκε ψηλότερα απ' ολους και με κεφαλια-πάσα έστειλε τη μπάλα στον σκόρερ. Ψύχραιμο πλασε αυτός και 1-0.

Οι Κρητικοί άρχισαν να δείχνουν απειλητικοί από το 20ο λεπτό και μετά και προειδοποίησαν δυο φορές, στο 28΄όταν ο Βοσνιάδης απέκρουσε πολύ καλό σουτ του Αποστολόπουλου και ένα λεπτό αργότερα ο Χούσι σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

Τα πράγματα θα μπορούσαν να έχουν άλλη εξέλιξη αν η «λόμπα» του Πόζογλου στο 42΄δεν χτυπούσε στη μέσα πλευρά του δοκαριού του Καραγκιολίδη.

Πάντος η Βέροια πήγε στα αποδυτήρια έχοντας προβάδισμα και  το μυαλό σ’ ένα δεύτερο γκολ που θα «κλείδωνε» το ματς.

Όμως οι φιλοξενούμενοι είχαν άλλη άποψη και πριν συμπληρωθούν 10 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο έφεραν το ματς στα ίσια με τον Χαντί που πήρε την κεφαλιά ανάμεσα σε συμπαίκτες και αντιπάλους, μετά από εκτέλεση φάουλ του Χιτζίδη.

Από το σημείο εκείνο φάνηκαν οι χτυπητές αδυναμίες των γηπεδούχων. Αδύναμος κρίκος μια μεσαία γραμμή που δεν υπήρχε ουσιαστικά σαν λειτουργία, με τους Κρητικούς να έχουν μόνιμη υπεροπλία στο κέντρο και πιο εύκολο έργο τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά.

Η κεφαλιά του Σκόδρα στο 61΄έφυγε λίγο άουτ, αλλά στο 66’ ο Αποστολόπουλος βρήκε τη μπάλα όπως ήθελε στο ημικύκλιο της περιοχής, σε μια ακόμη κατάσταση σύγχυσης στα καρέ των γηπεδούχων και πέτυχε την απόλυτη ανατροπή. 1-2 με τους πανηγυρισμούς των φιλοξενουμένων να ακούγονται μέχρι την Ιεράπετρα…

Στο διάστημα που απέμεινε μέχρι τη λήξη, η Βέροια με την πλάτη στον τοίχο, προσπάθησε μάλλον ανοργάνωτα να περισώσει κάτι.

Οι λειτουργική αδυναμία στο κέντρο ουσιαστικά έβγαλε εκτός παιχνιδιού το επιθετικό "φόρτωμα" που επιχειρήθηκε να γίνει στα καρέ των φιλοξενουμένων.

Η μπάλα δεν έφτανε με αξιώσεις στην περιοχή της Ιεράπετρας που χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία κράτησε το πολύτιμο αποτέλεσμα.

Μοναδική στιγμή που η Βέροια απείλησε ήταν από στημένη φάση στο 78’. Ο Πασάς εκτέλεσε φάουλ και με βολίδα έστειλε τη μπάλα στο δεξί δοκάρι του Καραγκιολίδη. Στην επιστροφή της ο Κανούλας μάλλον έζησε τη χειρότερη στιγμή της καριέρας του αφού σε άδειο τέρμα από τρία μέτρα, με προβολή έστειλε τη μπάλα άουτ!!!

Είναι από τις στιγμές που λες πόσο δίκιο είχε ο σοφός κ. Οσιμ….

Οι συνθέσεις:

ΝΠΣ Βέροια : Βοσνιάδης, Γεωργιάδης, Μπλέτσας, Μαραγκός, Μανιώτης, Βεργώνης, Ταΐρης (83′ Χαντζάρας), Καραγιάννης (67′ Σιμόνι), Παυλίδης (74′ Κανούλας), Πόζογλου, Πασάς.

ΟΦ Ιεράπετρας : Καραγκιολίδης, Αναστασόπουλος, Χιντζίδης (90+2′ Μπάμπης), Σμίλτος, Μάγκας, Χούσι, Σκόνδρας, Βογιατζής, Κατσικοκέρης, Χαντί (84′ Ανυφαντάκης), Αποστολόπουλος (79′ Μηνάς).