Χάντμπολ: Φίλιππος Βέροιας – Αερωπός Έδεσσας 33-25

Άνετα επικράτησε ο Φίλιππος Βέροιας επί του Αερωπού Έδεσσας στο ματς της 14ης αγωνιστικής για την Handball Premier.

Ο Φίλιππος Βέροιας από το ξεκίνημα του παιχνιδιού, είχε «το πάνω χέρι», αποτρέποντας διαρκώς τον  Αερωπό Έδεσσας από το να «πάρει ανάσα».

Ο αγώνας κύλησε καθ’ όλη τη διάρκεια στους ίδιους ρυθμούς (15-11 ημιχ.), με την φιλοξενούμενη ομάδα στα τελευταία λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου να προσπαθεί να δημιουργήσει συνεχώς φάσεις, ενώ ιδιαίτερα «αισθητές» ήταν οι αποκρούσεις των Kryuchkov και Στανκίδη.

Φίλιππος Βέροιας - Αερωπός Έδεσσας 33-25 - στιγμιότυπα 15/5/2021

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ- ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 33-25

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-2, 7-4, 9-5, 13-6, 15-11 (ημχ), 19-15, 25-15, 26-17, 27-19, 30-23, 33-25.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τούτσης): Παπαγιάννης 4, Κακαφίκας, Καραγιοβάνης, Στανκίδης, Κωστακίδης 15, Κριούτσκοφ, Παπαδόπουλος 3, Κουκουτσίδης 4, Τριανταφυλλίδης, Μούγιτς 5, Κ. Φιλόσογλου, Τσαμήτρος, Β. Φιλόσογλου, Μπαλτατζής 1, Χουδαβέρδογλου 1, Ρίζος.

ΑΕΡΩΠΟΣ (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Μέτσης 3, Γάτσης 5, Κράλλης 2, Κώστας 3, Μαρίνος 2, Ιωαννίδης, Μουμτζιδέλλης 2, Μισαηλίδης 6, Μπούτκαρης 2, Μαυρόπουλος.

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος.